O naší moštárně

Historie

Za svůj vznik a provoz vděčí naše moštárna zejména šťáhlavským přátelům zahrádkářům. Poprvé se moštovalo již v roce 1960. Jednoduché zařízení bylo vlastními silami modernizováno, až v roce 1996 došlo k rozsáhlé rekonstrukci.

Německý občan a uznávaný pomolog pan Joachim Brauss vybavil moštárnu lisem Wahler z roku 1956 s myčkou a nerezovým drtičem. Toto zařízení je stále ve výtečné kondici a téměř denně v provozu. Pan Brauss také povzbudil občany k zachovávání starých odrůd stromů, které  našim "šťávám ze Šťáhlav" dávají jistý charakter.

Charakteristika výrobků

Naši výrobu zaměřujeme zejména na prodej čerstvých moštů, které nijak neupravujeme, nepřidáváme žádný cukr, barviva, konzervanty, nepoužíváme koncentráty ani umělé enzymy. Hrubé kaly odstraňujeme pouze sedimentací. Trvanlivost prodlužujeme jen tepelnou úpravou, šetrnou pasterací. Naše mošty se tak vyznačují plnou chutí ovoce, zeleniny nebo bylin a zachovávají si velké množství vitamínů enzymů minerálů a dalších cenných látek prospěšných organizmu.

Našimi zákazníky jsou občané, kteří jsou zastánci čistých přírodních chutí a  mimo klasického jablka si rádi pochutnají na neobvyklých kombinacích. Cenným odbytištěm jsou pro nás provozovny zaměřené na zdravou výživu.